KONST / Litografier / Färglitografi 13229297
nr 1322 9297
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Färglitografi, Komposition med naken man. Signerad, numrerad 25/90, daterad -71. Oramat löst blad. Bladets mått: 45x62 cm
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:24:54
1.500 kr
1.600 kr
Ola Billgren
Läs mer om Ola Billgren